Sprādzienu seku mazināšana

PX-3350 – sprādzienu seku mazināšana

PAXCON ® no LINE-X® piedāvā revolucionāru tehnoloģiju sprādzienu seku mazināšanai. Militārajās un pētniecības aprindās pazīstams kā enerģijas izturīgs pārklājums ERC (no angļu val. Energy Resistant Coating), PAXCON PX-3350 ir elastīgs, bet stiprāks par tēraudu. Sienas, kas pārklātas ar PAXCON, var izturēt pat 20 reizes jaudīgāku sprādzienu, nekā nepārklātas sienu konstrukcijas. Sprādziena gadījumā ar PAXCON pārklātās konstrukcijas elastīgi absorbē eksplozijas enerģiju, nepieļaujot sienu sagrūšanu vai sadalīšanos.

Pielietojums

PAXCON var uzklāt uz dažādiem būvkonstrukciju materiāliem:

  • Koks, skaidu plāksne
  • Tērauds
  • Reģipsis
  • Betons
  • Ķieģeļi
  • Bloki un citi materiāli

Pārbaudīts darbībā

Lai demonstrētu PAXCON aizsargpārklājuma iespējas, sprāgstvielu eksperti un pētnieki EMRTC (no angļu val. Energetic Materials Research and Testing Center) veica virkni sprādzienu, lai apstiprinātu PAXCON ® aizsardzības spējas. Tika uzbūvētas divas identiskas betona konstrukcijas- viena no tām tika pārklāta ar PAXCON aizsargpārklājumu. Abas konstrukcijas imitēja ofisa telpu ar manekenu. 9 metru attālumā no sienas tika detonēts spridzeklis, kas ir ekvivalents vairāk nekā 90 kg TNT un vairāk nekā 2 kg C4. «Ar PAXCON aizsargātajā telpā manekens nebija cietis» ­— tā Alans Perrimans, EMRTC pētniecības inženieris un testu speciālists. — «Nedaudz pacēlās putekļi, sienas elastīgi absorbēja triecienvilni un nesagruva. Mēs EMRTC esam ļoti pārsteigti kā ar PAXCON pārklātā siena izturēja testus.»

Kopš Khobar Towers bombardēšanas Saūda Arābijā 1996. gadā, ASV valdība ir testējusi PAXCON pārklājumam līdzīgas elastomēra polimēra tehnoloģijas sprādzienu aizsardzībai. Testos tika noskaidrots, ka no 27 testētajiem pārklājumiem PAXCON bija vienīgais, kas izturēja visus sprādzienu testus (Air Force Laboratory Force Protection Branch). PAXCON aizsargpārklājums tiek lietots svarīgās ēkās visā pasaulē, ieskaitot Savienoto Valstu Pentagonu, Federālās tiesas namu Ņujorkā, Vašingtonas Jūras Kara bāzē un daudzās citās.

 

sprādziens

Blast Mitigation
Seko
SIA „Line-X Baltic”,
Maskavas iela 457,
Rīga, LV-1063, Latvija
Tālrunis: +371 67187410
Fakss: +371 67187409
Mobilais: +371 29 965 116